Jak wydać własną płytę muzyczną? Spełnij swoje marzenia!

Wydanie własnej płyty muzycznej jest Twoim marzeniem, ale do tej pory wydawało Ci się to niemożliwe? Jak się okazuje, wystarczy nieco wiedzy i wytrwałości, a wypuszczenie własnego singla i w efekcie nagranie płyty wcale nie będzie jedynie odległym planem.

Od czego zacząć realizację swoich marzeń?

Marzenia są po to, aby je realizować. Nawet, wtedy gdy wydają się one absurdalne lub trudne do osiągnięcia. Czasem faktycznie dany cel wymaga czasu, ale wciąż nie jest to wystarczający powód, aby całkowicie się poddać. Jak się okazuje, nawet wydanie własnej płyty, jak najbardziej może być w zasięgu ręki. Przede wszystkim warto znaleźć dobre, zaufane wydawnictwo fonograficzne. To właśnie oni zajmują się wydawaniem płyt, a często również odkrywaniem nowych talentów. Najprostszym sposobem jest skontaktowanie się z wybranym wydawnictwem i ustalenie zasad ewentualnej współpracy. Wiele wydawnictw posiada indywidualne wytyczne, do których należy się stosować. Niektóre również wymagają próbek własnej, wcześniejszej twórczości. Niemniej jednak to właśnie zrobienie pierwszego kroku czasem jest najtrudniejsze. W razie niepowodzeń warto próbować w różnych wydawnictwach.

Jak przygotować się do tworzenia własnej muzyki i rozmowy z wydawnictwem?

Rozmowa z wydawnictwem może być stresująca. Najlepszym pomysłem będzie więc zapoznanie się z artystami, których płyty wydają i których promują. Informacje o nich powinny znajdować się na stronie każdego wydawnictwa fonograficznego. Doskonałym pomysłem jest zapoznanie się również z działem recenzje płyt. To właśnie tam sprawdzić można, ile płyt wydanych przez to wydawnictwo się sprzedało oraz, w jaki sposób odbierają je inni. Nawet takie proste kwestie mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Chociażby na podstawie błędów innych, uniknąć można popełniania własnych. Dodatkowo taka wiedza pozwoli poczuć się w pełni przygotowanym przed ostateczną rozmową z wydawnictwem.

Oczywiście już na start warto mieć do zaoferowania coś własnego. Co to może być? Nawet naprawdę niewielka próbka twórczości, czyli jedna nagrana piosenka, tak zwany singiel. Nagrać ją można w dowolnym studio muzycznym. Pomocna w tej kwestii może okazać się także muzyka bez praw autorskich. W ten sposób o wiele prościej będzie można dobrać tekst do gotowej już melodii. Jest to plusem zwłaszcza w przypadku osób, które samodzielnie nie piszą muzyki lub nie grają na żadnych instrumentach. Zwłaszcza na początku swojej kariery warto korzystać z gotowych już podkładów.