Wydaj płytę. To takie proste!

Marzy Ci się wydanie własnej płyty muzycznej, ale zawsze wydawało Ci się to zbyt skomplikowane? Jak się okazuje, marzenie można spełnić. Wystarczy tylko nieco wytrwałości oraz rozeznania, a odległe plany staną się rzeczywistością.

Jak znaleźć wydawnictwo fonograficzne?

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w świecie muzyki, jest zdania, że odpowiednie wydawnictwo fonograficzne to klucz do sukcesu. Tylko, w jaki sposób je znaleźć i jak sprawić, aby zechciało nawiązać współpracę? Z całą pewnością na początku warto przeprowadzić tak zwane rozeznanie. Można zacząć na przykład od najbliżej położonych wydawnictw. Warto również sprawdzić, w jakiej muzyce się specjalizują. Nie jest przecież powiedziane, że każde wydawnictwo wydawać będzie te same gatunku muzyczne. Gdy już znajdzie się odpowiednie wydawnictwo, co trzeba zrobić, aby w ogóle Cię zauważyło?

Na pewno trzeba je jakoś zaciekawić. Najłatwiej można to zrobić, przedstawiając im nagrany przez siebie utwór. Oczywiście warto zadbać o to, aby faktycznie był on wysokiej jakości. Wynajęcie studia nagrań na kilka godzin nie jest tak wysokim kosztem, a na pewno sprawi, że singiel będzie o wiele lepszej jakości. Zdarza się także, że różne wydawnictwa muzyczne mają odmienne wymagania. To dlatego przed wysłaniem swojej piosenki warto zapoznać się z nimi na stronie internetowej. To właśnie tam powinny być wyszczególnione.

Jak nagrać pierwszy singiel?

No dobrze, może sam plan wydaje się prosty i logiczny, ale w jaki sposób nagrać swoją pierwszą piosenkę? Od czego w ogóle zacząć? Dobrym pomysłem będą recenzje płyt, które wydane zostały przez interesujące Cię wydawnictwo fonograficzne. Dzięki temu zobaczysz, w czym się specjalizują oraz, w jaki sposób odbierane są ich produkcje i być może zainspirujesz się do tego, aby nagrać coś w konkretnym gatunku muzycznym. Poza tym na pewno pomocna okaże się muzyka bez praw autorskich. W większości przypadków jest to muzyka, której prawa autorskie już wygasły ze względu na miniony czas. Być może któraś ze ścieżek dźwiękowych będzie na tyle inspirująca, że ułatwi pisanie do niej tekstu. Od tego zaczyna wielu początkujących muzyków. Zwłaszcza tych, którzy nie mają doświadczenia z pisaniem melodii, albo w ogóle nie grają na żadnych instrumentach. Do realizacji pierwszej piosenki warto podejść w sposób profesjonalny i ambitny. Tylko w ten sposób stworzyć będzie można singiel, który zaciekawi innych. Być może na tyle, aby podpisać kontrakt na całą płytę. Warto próbować, ponieważ jest to również doskonały trening i samorozwój.